כיתה וירטואלית

האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת מפגשי הנחייה אינטראקטיביים מרחוק.
המפגשים מועברים בשידור חי למחשבים בבתי הסטודנטים ולאחר המפגש החי הם מועלים לאתרי הקורסים לצפייה חוזרת. המפגשים מועברים באמצעות מערכת Blackboard או Zoom.

מערכת BlackBoard

מרבית המפגשים בכיתה הוירטואלית באו"פ מועברים באמצעות תוכנת Blackboard. התוכנה פותחה ע"י חברת Blackboard מקנדה ומשמשת מוסדות חינוך רבים בארץ ובעולם, הן בתי ספר והן מוסדות להשכלה גבוהה. התוכנה מאפשרת לקיים שיעורים סינכרוניים ממחשב המורה למחשבי הסטודנטים תוך שימוש במגוון רחב של כלים כגון: שמע, וידאו, מצגת, לוח כתיבה, צ'ט.

דרישות המערכת

לבדיקת דרישות המערכת – לחצו כאן

מדריך למשתמש

חוברת הדרכת למערכת BlackBoard - גרסא 1.9


סרטון הדרכה:
 

מערכת zoom

מערכת זום היא מערכת אינטראקטיבית חדשה ללימוד מרחוק, המערכת מאפשרת השתתפות באמצעות וידאו וקול לכלל המשתתפים ובכך מסייעת להגברת האינטראקציה, הדיונים והמעורבות של הסטודנטים במפגש מרחוק. המערכת קלה ונוחה לתפעול ועובדת מכל המכשירים הניידים ומכל הדפדפנים. במהלך המפגש הסטודנטים יכולים לראות ולשמוע זה את זה בחלוניות וידאו קטנות - במעין תצוגת גלריה, כמו בכיתת לימוד, לעקוב אחר תכנים ויזואליים (מצגת, מסמך, סרטון וכדומה), המוצגים באמצעות שיתוף המסך של המנחה או הסטודנטים.

דרישות למערכת Zoom

לבדיקת דרישות המערכת - לחצו כאן.

סרטון הדרכה:


לקראת סמסטר 2015ב יתקיימו הדרכות מקוונות על מערכות הכיתה הוירטואלית, מידע והוראות התחברות למפגשי ההדרכה ישלחו לסטודנטים במייל כשבועיים לפני תחילת הסמסטר.

 

תמיכה

התמיכה ניתנת על ידי מוקד הפניות.
שעות הפעילות של מוקד הפניות:
  ראשון עד חמישי 8:30-19:00
  ימי שישי וערבי חג 8:30-12:00
מס' טלפון: 09-7782222. (יש להצטייד במספר ת"ז וקוד אישי)
דואר אלקטרוני: infodesk@openu.ac.il
  יש לכלול במייל: שם ושם משפחה, תעודת זהות, מספר טלפון ותיאור קצר של אופי התקלה.

למעלה