וידאו והנחיה סינכרונית

הקלטות נוספות

להקלטות באולפן שימושים רבים. בנוסף להחלפת ספרי קורס (קורסים מצולמים), או ליצירת מדריכי למידה מצולמים, הן יכולות, למשל, לאפשר שילוב מומחים חיצוניים בקורס כ"הרצאות אורח", להציג המחשות של נושאים מורכבים, או לסייע בהבנה של חומר קריאה מורכב, כגון מאמר. בהמשך העמוד תוכלו לראות דוגמאות אלו ואחרות:


הרצאות מומחים חיצוניים

מטרת הרצאות אלו לתעד הרצאות של מומחים בתחומי הלימוד השונים. הסטודנטים מופנים לצפות בתכנים אלו לפני או לאחר השיעור.

הרצאת שער בקורס פיתוח והפעלה של תכניות לימודים, פרופ' שרה גורי-רוזנבליט (מחברת הקורס)   במזל סרטן, הרצאתה של ד"ר עינת אברהמי
  

סט של מפגשים מצולמים

סדרת צילומים המוקלטים ללא נוכחות של סטודנטים. הסדרה כוללת את כל נושאי השעור ומאפשרת לסטודנטים להשלים או לחזור על חומר הלימוד. ניתן לקיים את הצילומים האלו בצורה גמישה ללא התחייבות של לוח זמנים קבוע מראש מול סטודנטים. איכות ההקלטות גבוהה יותר ומאפשרת עריכה לאחר קיומן. סט הצילומים יכול להחליף את המפגשים החיים (אופק או וידאו קונפרנס).

קורס "מבוא לתקשורת המונים", (10408) מנחה: סיגל רבינא

למעלה

המחשות בוידאו

כדי להעשיר את חווית הלמידה, ולאפשר לסטודנט הנגשה של תכנים מורכבים, החל מהלך של בחינת טכנולוגיות חדשניות המאפשרות שילוב אלמנטים גרפיים שונים. העשרה ויזואלית, קולית ודינאמית מוסיפה עניין, מגבירה את הקשב ומגוונת את הלמידה.
שיעור בהסתברות מתוך "הסתברות לתלמידי מדעי המחשב" (20425). מנחה: נעמי מילאנו

למעלה

העמקה ודיון בנושאי הלימוד

באמצעות וידאו ניתן להמחיש נושאים שונים בקורס, הדורשים העמקה או הסבר. לדוגמא: נושא מורכב, מאמר נלווה או מודל תאורטי מורכב.
שיח פסיכולוגים בנושאי ההיקשרות. מנחים: מיה כץ ואביב נוף

למעלה

שעורי חזרה לקראת ממ"ן או לקראת בחינה

הדגמות קצרות שמטרתן להכין את הסטודנטים לקראת השיעור או לצורך חיזוק היבטים מסוימים בחומר הנלמד. לדוגמא: הצגה מפורטת של פתרון תרגילים, ניתוח בעיה או אירוע,הכנה לקראת הבחינה וכו'. בקטגוריה זו נכללים גם  סרטים המסבירים לסטודנטים מהי הדרך המומלצת ללמידה לקראת הבחינה, דוגמאות של שאלות, דרך ניתוח השאלות וכדומה.
ליקויי למידה במתמטיקה - היבטים קוגניטיביים, נוירו-פסיכולוגיים וחינוכיים, (10905). מנחה: אביטל רותם

למעלה