וידאו והנחיה מקוונת

אולפני וידאו ברעננה


בקמפוס האוניברסיטה הפתוחה ברעננה בבניין הטכנולוגיות ממוקמים אולפני וידאו מקצועיים המשמשים לשידורים חיים של מפגשי הנחיה מקוונים ולהפקת חומרי לימוד בווידאו.אולפני וידאו קטנים בהפעלה עצמית

במתחם ברעננה שמונה אולפני וידאו קטנים, בגודל של כ- 6-7 מ"ר כל אחד, המיועדים לשידור של מפגשי הנחיה מקוונים ברשת האינטרנט או לצילום חומרי לימוד בווידאו. האולפנים הם מעין "Cockpit Video Studio", המרצים מתפעלים אותם באופן עצמאי, ומתפקדים, בנוסף להיות מרצים, גם כבמאים וכמפיקים. מערכת ההפעלה של האולפנים ידידותית ופשוטה להפעלה ומיועדת למרצים המצטלמים ומשדרים בישיבה בלבד. על תפעול של כל ארבעה אולפנים "מנצח" טכנאי אחד שדואג לתקינות השידור ומסייע למרצים ולסטודנטים במידת הצורך.

אחד האולפנים משמש גם כאולפן קול שמאובזר בציוד ייחודי להקלטות קול איכותיות. השימוש העיקרי הוא להפקה של ספרי לימוד קוליים, לקריינות של מאמרים ולהפקתם, בחינות, מטלות וכל חומר לימוד טקסטואלי שנדרשת לו גרסה קולית. 

אולפן הקלטות גדול

האולפן שגודלו כ-30 מ"ר נועד לצילום של הרצאה או פעילות שדורשת חלל גדול. הוא יכול לאכלס אחד עד חמישה אנשים (למשל עבור פאנל או ריאיון). המצולמים יכולים להתמקם באולפן כרצונם, בעמידה או בישיבה. את האולפן מפעיל צלם מקצועי שמלווה את המצולמים לאורך ההקלטה. האולפן משמש בעיקרו להפקה של משאבי למידה בווידאו, ולשידור חי של אירועים מיוחדים וכנסים מקוונים. האולפן מאובזר בציוד צילום והקלטה חדשני הכולל שלוש מצלמות FULL HD, מחשב הקלטה ISO עם ארבעה ערוצים, מערכת סאונד מתקדמת, טלפרומפטר וכו'. לאולפן צמוד חדר בקרה מרווח עבור צוות הצילום וההפקה, המאפשר להם קשר עין עם המצולמים והקשבה לצרכיהם ובקשותיהם. באולפן ציוד ניתוב ובקרה המאפשר למפעיל גמישות מרבית בזמן הצילום. במידת הצורך מתארחים בחדר הבקרה צוות הקורס ויועצים אקדמיים, כדי לתת משוב למרצה בזמן הצילומים ובכך להבטיח רמה אקדמית גבוהה של חומר הלימוד המצולם.לקריאה נוספת:

למעלה