הדפסה

הנחיות לשימוש בסדנה המתוקשבת לכתיבת עבודות

מבנה הסדנה

הסדנה המתוקשבת לכתיבת עבודות כוללת מבוא קצר ו- 5 פרקים.
כל פרק בסדנה בנוי מנושאים ומתתי נושאים וכל אחד מהם כולל דפי הסבר, הדגמה וכן תרגול אינטראקטיבי הכולל משוב. כל אלה יאפשרו לכם להכיר ולתרגל את המיומנויות העיקריות הנדרשות לכתיבת עבודה אקדמית.

ניווט והתמצאות במסכי הסדנה
הסרגל העליון של המסך:

 

כפתור תוכן העניינים

 • תוכן העניינים מציג את פרקי הסדנה על סעיפיהם השונים. חלון תוכן העניינים מוסתר ואינו מוצג על המסך. להצגתו יש לעבור עם העכבר על הכפתור "תוכן העניינים" או על החץ האדום שמתחתיו.
  כאשר תפתחו את תוכן העניינים עם תחילת העבודה, תמצאו אותו במצבו הסגור (לא פרוס) ובו המבוא וחמשת הפרקים הבונים את הסדנה. לחיצה על הסימן + שבצד כל שם פרק או נושא מציגה את תתי הנושאים שמתחתיו ואילו לחיצה על הסימן – מסתירה אותם. נושא שאין לו תתי נושאים יופיע ללא כל סימן לצד שמו.


  אם תבחרו להציג את כל הנושאים בתוכן העניינים, יופיע סרגל גלילה בצדו הימני של חלון תוכן העניינים שיאפשר לכם לראות את כל הנושאים בחלון.

  לחיצה על כפתור ה-X שבפינה השמאלית העליונה של חלון תוכן העניינים, או לחיצה על המסך בכל אזור שמחוץ לתחום תוכן העניינים, סוגרת אותו. סגירת תוכן העניינים חיונית לקבלת תצוגה מלאה של תוכן הדף.
 • כפתורי ניווט עליונים – לחיצה על כפתורי הניווט שבסרגל העליון של המסך מאפשרת להתקדם לדף הבא בסדנה או לחזור לדף קודם.
 • כפתורי ניווט תחתונים – לחיצה על כפתורי הניווט שבקצה התחתון של הדף מאפשרת להתקדם לדף הבא בסדנה או לחזור לדף קודם. על הכפתור המוביל למסך הבא כתוב מהו אותו מסך - הסבר, דוגמה או תרגיל.
 • אזור הכותרות – באזור זה מוצג מסלול ההתקדמות שלכם בפרק שבו אתם עובדים, כאשר כותרת הפרק שבו אתם צופים צבועה בכתום. תוכלו לחזור לשלב קודם במסלול התקדמותכם על-ידי לחיצה על כל אחת מהכותרות שבמסלול ההתקדמות.
 • כפתורי הפעילויות – לחיצה על כפתורי הפעילויות השונים תאפשר לכם לנווט בין סוגי הפעילות באותו בפרק - הסבר, דוגמה או תרגיל. שימו לב: לא כל הפעילויות קיימות בכל הפרקים. כאשר פעילות אינה קיימת, הכפתור הרלוונטי יוצג ככבוי ולא יהיה לחיץ.
 • כפתור מיתווה לכתיבת עבודה – כפתור זה מקשר לדף ההקדמה המציגה את השלבים העיקריים בתהליך כתיבת עבודה סמינריונית. בדף זה תמצאו קישור ללומדה האינטראקטיבית לאוריינות מידע, שבה תוכלו להיעזר בשלבים של איסוף המידע הדרוש לכתיבת העבודה.
 • הדפסה – לחיצה על כפתור זה מאפשרת הדפסה של המסך בו אתם צופים. לפני ההדפסה יש לוודא שהגדרת ההדפסה במחשב הינה לרוחב העמוד.
 • עזרה – לחיצה על כפתור זה פותחת את חלון העזרה שבו אתם צופים כעת.
 • יציאה מהלומדה – ליציאה מהלומדה יש לסגור את חלון הדפדפן בו מוצגת הסדנה באמצעות לחיצה על כפתור ה-X בפינה הימנית העליונה של המסך.

מסכים מיוחדים

בסדנה קיימים כמה סוגים של חלונות הנפתחים בלחיצה על קישורים או על כפתורים שונים. רוב החלונות נסגרים באמצעות כפתור הסגירה X. חלון מהסוג שאין בו כפתור סגירה נסגר באמצעות לחיצה בכל אזור במסך הנמצא מחוץ לחלון.

במקצת החלונות קיים כפתור הדפסה להדפסת תוכן החלון.

תרגילים

בסדנה המתוקשבת קיימים תרגילים אינטראקטיביים מסוגים שונים. מסכי התרגילים בנויים משני חלונות סגולים. בחלון הימני תבצעו את התרגיל ובחלון השמאלי יופיע לעיתים מידע הדרוש לתרגיל. לאחר שתשלימו את הביצוע של כל תרגיל תוכלו ללחוץ על הכפתור בדיקה ולקבל משוב על תשובתכם.

להלן פירוט של סוגי התרגילים:

 • תרגיל כתיבה: בתרגיל מסוג זה תתבקשו להשיב על שאלה פתוחה. עליכם להקליד את תשובתכם בשדות הטקסט שבחלון הימני של המסך. שטח הכתיבה שבשדה הטקסט קטן, אולם אם תבחרו להקליד טקסט שיגלוש משטח שדה הטקסט תוכלו להקליד טקסט תופיע בו גלילה. לאחר לחיצה על הכפתור בדיקה
 • יופיע בחלון שמאלי טקסט שאליו תוכלו להשוות את תשובתכם.
 • תרגיל גרירה: בתרגיל מסוג זה תתבקשו לגרור מילה או משפט למקום המתאים לו. לאחר לחיצה על הכפתור בדיקה תקבלו משוב על תשובתכם: - לתשובה נכונה, - לתשובה שגויה . במקצת התרגילים תוכלו לתקן את תשובותיכם על-ידי גרירת המילה או המשפט למקומם הנכון. ביתר התרגילים תוכלו ללחוץ על הכפתור ניפוי שישאיר את התשובות הנכונות וינפה את התשובות השגויות לצורך ניסיון נוסף שלכם.
 • תרגיל סימון: בתרגיל מסוג זה תתבקשו לסמן טקסט ו/או להוסיף לו הערות שוליים. לצורך פעולות אלה יעמוד לרשותכם "ארגז כלים":


  לחיצה על כפתור בארגז הכלים מפעילה את אותו כפתור. בתרגילים שבהם אין צורך בכפתור כלשהו הכפתור נמצא במצב "עמום" וצבעו אפור. במקצת התרגילים, לאחר לחיצה על הכפתור בדיקה יופיע בחלון שמאלי טקסט מסומן שאליו תוכלו להשוות את תשובתכם. בתרגילים אחרים מהסוג הזה, בבדיקה יופיע הסימון המוצע על ידינו על גבי הטקסט שסימנתם, אולם צבעם של שני הסימונים יהיה שונה. בתרגילים אלה תוכלו לבחור לצפות רק במשוב לתרגיל על ידי ביטול הסימון שלכם.

שימו לב, לעיתים הטעינה של מסכים מסוימים היא איטית ועשויה להמשך מספר שניות. אלה הם המסכים של תרגילי הגרירה ותרגילי הסימון ושל מקצת דפי ההדגמה.

דרישות טכניות

 • דפדפן Internet Explorer מגרסה 6 ומעלה.
 • נגן Flash בגרסה 8.0 ומעלה ונגן Shockwave בגרסה 8.5 ומעלה. הנגנים דרושים לצפייה בהדגמות ובתרגילים. כאשר תיכנסו ללומדה באמצעות לחיצה על הכפתור "כניסה", המערכת תבדוק אם נגנים אלה מותקנים במחשבכם. אם הם אינם מותקנים תקבלו דף של הוראות שינחו אתכם כיצד להתקין אותם. במקרה זה מומלץ מאד להתקין את הנגנים לפני תחילת הצפייה בלומדה. ההתקנה היא פשוטה וקצרה.
 • תוכנת Acrobat Reader. התוכנה נדרשת לשם צפייה במאמרים.
 • אם בלחיצה על הכפתור "כניסה" אינכם מצליחים להיכנס ללומדה, יתכן שמותקנת במחשב שלכם תוכנה החוסמת חלונות קופצים. במידה שנתקלתם בבעיה זו או בבעיות טכניות אחרות אתם מוזמנים להיעזר בתמיכה הטכנית. באתר זה תוכלו גם לקבל הדרכה לגבי הורדת תוכנות עזר, אם תמצאו שהן אינן מותקנות במחשב שלכם.
לתמיכה טכנית ולהורדת התוכנות הנדרשות לחצו כאן.