17/08/2006

לכל הסטודנטים שלום

סיימתי לבדוק את המבחנים שלכם והציונים באופן כללי היו טובים עד טובים מאד עלו והצליחו כך גם בקורסים הבאים .

 

אני מקווה לסיים עד לתחילת שבוע הבא את בדיקת ממן 15 וכן שילחו לי בדואר את ממן 16 

 שלכם שרה

07/08/2006

לכל הסטודנטים הניגשים היום לבחינה שיהיה בהצלחה

טיפים לבחינה:   אל תתרגשו ואל תילחצו הלחץ מוריד מאד מזכרונכם ומיכולתכם .קיראו את השאלות היטב . ענו תחילה על השאלות שתשובותיהן ידועות לכם באופן מיידי ורק אחר כך על השאלות בהן אתם יותר מתקשים . נצלו את כל הזמן שעומד לרשותכם  ואני מחזיקה לכם אצבעות.  

02/08/2006

בקובץ המצורף לפניכם  נמצא אוסף של שאלות שנלקחו ממבחנים משנים קודמות ומייצגים שאלות בעלות ערך ניקודי גבוה בינוני ונמוך.  אני מקווה שהשאלות יהיו לכם לעזר בחזרה על החומר. כדאי גם לחזור ולקרוא את התשובות לממנים שעסקו ביחידות של הספר. לגבי הממנים שעסקו במאמרים תחזרו על ממן 14  שהיה מאמרים בשפה העברית וכן תחזרו ותקראו לקראת המבחן את  נספח המעבדה. 

 גם נספח השיטות חשוב לקראו ולהבין את העיקרון של השיטות השונות המתוארות הנספח כמו שיטות  לזיהוי נגיפים בדגימה מהחולה או לזיהוי נוגדנים כנגד נגיף אצל החולה

אל תשכחו להתקשר או לכתוב לי אם יש שאלות על החומר

בהצלחה ענקית לכולם

 שרה

 

המשך הודעה
24/07/2006

לכל הסטודנטים שלום

אני מקווה כי שלום לכולכם  בגלל המצב תהייה אפשרות למועד בחינה נוסף ואני מחברת בחינה נוספת . בקרוב אפרסם שאלות ממבחנים קודמים על מנת שתוכלו להעריך את רמת המוכנות למבחן .אם יש לכם שאלות על החומר  הפנו את שאלותיכם באתר  להשתמע  וכל טוב שרה  

19/07/2006

לכל הסטודנטים שלום

אני בודקת כרגע את ממן 14 ששלחתם והנה מצאתי כי בכותבי את הממן נפלו שתי טעויות שלא מדעת כמובן וברצוני לתקנם .בשאלה 3 כוונתי הייתה לשאול מדוע אין antigenic shift  ולא antigenic drift  בנגיפי RNA אחרים .כמובן שלא הורדתי נקודות על חלק זה למי שהסתבך בתשובתו . התשובה היא כי רק בנגיפי שפעת הבנויים ממיקטעי גנום נפרדים מתאפשרת הצטרפות של  מיקטעי RNA גנומי מנגיפים שונים (אדם ועופות)   בעת שאלו מדביקים תא משותף בעוד שנגיפי RNA אחרים משתנים רק באמצעות antigenic drift  כלומר עקב מוטציות המתרחשות במהלך שיכפול הגנום הנגיפי .הסליחה עימכם .טעות אחרת קלה יותר מצאתי בניסוח של שאלה 7 הכוונה זני שפעת עופות אלימים ולא זני עופות אלימים אך כולכם הבנתם את כוונתי ולא מצאתי שום בעייה בתשובתכם.

מבדיקתי אני מתרשמת כי עניתם יפה מאד על ממן זה והציונים טובים

להשתמע וכל טוב שרה

17/07/2006

כל הסטודנטים שלום רב

אני מצרפת לכם בזאת את ממן 16 המורכב מ 20 שאלות על המעבדה (ניקוד שווה לכל שאלה )

אני מקווה שלא יהיה לכם קשה לענות וכמובן אם יש שאלות תתקשרו או תכתבו

שלכם שרה

המשך הודעה
06/07/2006

 לכל הסטודנטים שלום

אני מצרפת לכם את ממן 15 .

להתראות היום במעבדה

שלכם שרה

המשך הודעה
18/06/2006

לכל הסטודנטים שלום

לפניכם מספר קבצים המהווים ביחד את כל הדרוש לפתירת ממן 14 .בנוסף הממן ישלח אליכם כבר  היום  אך ניתן בהחלט להסתדר  גם עם הקבצים באתר .העליתי קובץ של השאלות  של הממן המתייחסות לשני מאמרים האחד הוא מאמר מהעיתון  scientific american  כשהוא מתורגם לעברית באמצעות חברת אורט  והשני הוא מאמר של פירסומי האגודה  הישראלית למיקרוביולוגיה . לגבי המאמר מהעיתון מצורף קובץ של המלל וכן קובץ מלווה של התמונות של המאמר אותן סרקתי והעברתי למצגת של power point .  לגבי  המאמר שהתפרסם באגודה  הכנסו לכפתור אתרים ברשת ושם תמצאו את האתר והוראות כיצד להכנס למאמר .

להשתמע וכל טוב  שרה

 

המשך הודעה
06/06/2006

שלום לכולם עידכנתי מצגות חדשות באתר  לקראת המיפגש אתכם היום .מי שרואה את ההודעה יכל להוריד את המצגות  לפני המפגש .להשתמע וכל טוב שרה

המשך הודעה
10/04/2006

לכל משתתפי הקורס

בעקבות פנייה של דורית נעניתי לבקשתה לקבל את ממן 11 במפגש עצמו שיתקיים בשעה טובה ביום חמישי אסרו חג של פסח 20.4 . אם יש עוד מביניכם שמעוניינים להגיש לי את הממן במפגש ניתן לעשות כן או לשלוח לי לבדיקה בדאר האלקטרוני  או הרגיל אך ודאי שלא אקבל ממנים לאחר התאריך של יום המפגש .

מקווה לפגוש את כולכם במפגש

חג שמח

שרה דברת

27/03/2006

ברוכים הבאים לאתר הקורס,

שמי שרה דברת ואני מרכזת ומנחה את הקורס עולם הנגיפים .אתר הקורס הוא צעיר ונפתח רק עכשיו  ואני רואה בכם שותפים לבנייתו של אתר מוצלח. באתר תוכלו להפנות  שאלות בנוגע לחומר הלימוד ואני אשמח לענות לכם . בנוסף למקום מפגש ללמידת הקורס. תמצאו באתר  הודעות, עדכונים, הרחבות ודיונים על החומר הנלמד. אם מצאתם אינפורמציה הנוגעת לתכני הקורס אנא שתפו אותי ואשמח להעלות את החומרים שמצאתם באתר.